5 hlavních výhod propojení tepelného čerpadla s fotovoltaikou

Řídící systém TENGEO představuje inteligentní aplikaci, která hospodárně řídí a distribuuje vlastní solární energii. Při propojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky řídící jednotkou Powerheat získáte mnoho výhod, které klasické zařízení postrádají. Pojďme si shrnout ty nejhlavnější z nich.

1. Úspora až 80 % ročních nákladů za energie

Už nemusíte řešit zvyšování cen energií a jakkoliv se omezovat. Fotovoltaika během dne získává solární energii, kterou tepelné čerpadlo využije nejhospodárnějším způsobem. Tepelné čerpadlo v průběhu celého dne i noci může vytápět interiér nebo ohřívat užitkovou vodu. V létě naopak můžete zařízení využít místo klimatizace nebo na ohřev vody v bazénu. Vše s minimálními náklady díky vlastní solární energii z domácí elektrárny. Na pořízení kombinace zařízení můžete čerpat státní dotaci z programu Nová zelená úsporám a získat zpět až 170 000 Kč.

tepelné čerpadlo

2. Možnost akumulace přebytečné energie

Systém Tengeo chytře řeší nesoulad mezi největší výrobou elektřiny, která je přes den, a spotřebou energie, která obvykle bývá v odpoledních a večerních hodinách. V průběhu dne, kdy je sluneční záření nejsilnější, akumuluje systém přebytečnou energii do akumulační nádrže s vodou nebo do domácí baterie. Večer, v noci či brzo ráno, kdy ještě není dostatek slunečního svitu, máte možnost využít uloženou energii z vašeho vlastního zásobníku elektrické energie.

Možné varianty akumulace energie prostřednictvím vody:

  • Předehřev teplé užitkové vody,
  • topení do akumulační nádrže,
  • chlazené do akumulační nádrže,
  • topení do vzduchotechniky,
  • chlazení do vzduchotechniky,
  • vytápění bazénu,
  • chlazení i topení splitovou klimatizací.

Akumulace energie do domácí baterie

Baterie se dovede „domluvit“ s tepelným čerpadlem i elektrárnou a na základě předpovědi počasí dokáže rozhodnout, kdy je možné energii ukládat a kdy je naopak nutné ji dodat některému ze zařízení. Nemůže se vám tak stát, že přijdete do chladné nebo naopak přetopené domácnosti. Nastavit lze i čas, kdy je třeba začít ohřívat teplou.

3. Vysoká energetická soběstačnost

Díky chytrému ukládání energie do akumulačních zásobníků máte možnost využít vlastní solární energii naprosto kdykoliv. Tím se výrazně sníží vaše závislost na dodavatelích energie a nebudete si muset nikdy dělat starosti například s výpadkem proudu.

Fotovoltaická elektrárna

4. Zamezení průtoků energie do distribuční sítě

Elektrárna bez řízení téměř nedává smysl a může být pro zákazníka až ztrátová. Při absenci řídícího systému může docházet k přetoku až 69 % energie do distribuční soustavy. Tengeo se postará o nejefektivnější využití vyrobené energie a její akumulaci na pozdější potřebu, což sníží přetoky pouze na 10 % z celkové energie. Díky tomu se výrazně zvýší vaše roční úspory a finanční návratnost celého systému.

5. Ovládání zařízení na dálku

Tepelné čerpadlo s fotovoltaickou lze ovládat prostřednictvím intuitivní aplikace, která je jednoduchá, přehledná a její ovládání zvládne úplně každý. Aplikaci Tengeo můžete mít ve svém chytrém telefonu nebo počítači. Například si můžete ještě z dovolené nastavit komfortní teplotu před příjezdem domů.

Tepelné čerpadlo