TENGEO-ŘÍDÍCÍ SYSTÉM NEJEN PRO TEPELNÁ ČERPADLA

Pro správný a efektivní chod potřebuje vaše tepelné čerpadlo i fotovoltaická elektrárna vhodný řídící systém. Během 23 let působení na českém trhu zajistila společnost Tenaur více něž 2000 instalací tepelných čerpadel, při kterých získala nespočet cenných zkušeností. Právě díky nim mohli vývojáři z Tenauru vyvinout  inteligentní řídící systém TENGEO, jenž se postará o energetický chod vaší domácnosti.

Co je to Tengeo?

Tengeo představuje revoluční řešení, které integruje veškeré prvky domácnosti do jednoho komplexního řídícího systému. Jedná se o nejmodernější technologii, která zajišťuje plynulý a hospodárný chod vaší domácnosti. Systém dokáže řídit všechna zařízení s maximální efektivitou, a nabízí vzdálené ovládání i monitoring.

TENGEO powerheat

Tengeo Power heat – Integruje fotovoltaickou elektrárnu dohromady s tepelným čerpadlem. Tengeo powerheat se skládá z vnitřní jednotky a kontrolního systému, který spolupracuje s venkovními jednotkami tepelných čerpadel značky Mitsubishi a Nibe. 

Tengeo Power – Řídící systém pro vaši fotovoltaiku. Veškeré důležité zařízení spojeny v jedné aplikaci pro maximálně efektivní využití vlastní solární energie.

Tengeo Heat – kompaktní provedení vnitřních jednotech k tepelnému čerpadlu vzduch-voda, které lze jednoduše ovládat díky intuitivní aplikaci. Můžete si vybrat mezi variantou HW bez interního zásobníku vody, či DHW, která má v sobě zásobník na vodu integrován.

Jednoduchá a pohodlná obsluha

Díky inteligentní technologii můžete ovládat tepelné čerpadlo, fotovoltaiku i další technologie ve vaší domácnosti pomocí vašeho smartphonu, tabletu či PC. Tengeo komplexně propojuje všechny prvky domácnosti do jedné aplikace, která nabízí jednoduchou obsluhu pro každého uživatele. Propracovaný systém mile překvapí intuitivním a jednoduchým ovládáním, který zvládne úplně každý. Systém je nastaven tak, aby uživateli zajistil komfort a ušetřil starosti o vytápění a chod domácnosti. Tengeo propojuje veškeré důležité technologie do jedné aplikace, ve která vás nadchne svou praktičností a přidanou hodnotou v podobě vysokých finančních úspor.

Inteligentní sluha, který se postará o vaši domácnost

Systém Tengeo je jako váš domácí sluha, který se stará o vaše pohodlí a úspory. Po prvotním uživatelském nastavení, kdy si s vaším sluhou ujasníte pravidla domácnosti, funguje dále Tengeo naprosto samostatně a nevyžaduje žádnou vaši pozornost. V případě potřeby, můžete sluhovi říct, kde chcete přitopit nebo rozsvítit. Můžete si nastavit termostat na komfortní teplotu, kterou bude systém regulovat dle aktuální situace. Odkudkoliv můžete ovládat tepelné čerpadlo, zvýšit teplotu nebo rozsvítit v jakékoliv místnosti, stáhnout elektrické rolety a mnoho dalšího. Řízení tepelného čerpadla lze uzpůsobit počasí a aktuálnímu výkonu fotovoltaické elektrárny.

Tengeo se stará o vaše úspory

Systém Tengeo optimalizuje spotřebu elektrické energie pro celou domácnost. Tengeo dokáže spočítat, jak efektivně využívat energii v blízké budoucnosti na základě vašeho nastavení a běžného chodu domácnosti. Šetří energii díky optimalizaci vytápění a utlumeného chodu v průběhu dne, kdy členové domácnosti nejsou doma. Pro nejvyšší energetickou úsporu dokonce využívá i předpovědi počasí. Během dne systém uzpůsobuje chod tepelného čerpadla podle aktuálního výkonu fotovoltaické elektrárny. V momentě, kdy váš dům je vytopený na komfortní teplotu, ale stále zůstává přebytečná energie, Tengeo využije přebytků na topení do zásoby. Přebytky se dají ovšem využít i na vytápění bazénu či na bazénovou filtraci. Další podobné možnosti jsou vytápění užitkové vody či chlazení. Neustále ovšem na systému pracujeme a vyvíjíme další možnosti.

Fotovoltaická elektrárna

Efektivní využití vlastní energie

Tengeo může získávat elektřinu z fotovoltaické elektrárny, se kterou úsporně hospodaří, distribuuje a ukládá ji na pozdější potřebu. V případě varianty Tengeo Powerheat, dokáže systém akumulovat přebytečnou energii ze solární elektrárny do zásobníku s teplou vodou, a tepotu následně udržovat pro večerní využití. Jelikož je vyhřívání domácnosti a ohřev užitkové vody nejvíce náročný způsob spotřeby elektrické energie, ušetříte díky systému Tengeo značnou částku za energie. Díky propojení Tengea, fotovoltaické elektrány a venkovní jednotky tepelného čerpadla od značek Mitsubishi nebo Nibe se tak otevírá možnost ušetřit až 80% veškeré elektrické energie.