Shrnutí roku 2020: Hitem se stává kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky.

Navzdory koronavirové pandemii, která nás v minulém roce zasáhla, je zájem o solární elektrárny a tepelná čerpadla stále větší. Počet instalací jednotlivých systémů se výrazně zvýšil. Největší zájem ovšem byl o kombinaci tepelného čerpadla s fotovoltaikou. V letošním roce se připravuje na další výrazný nárůst realizovaných instalací.

Kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla řízená společným softwarem se se stává nejoblíbenější variantou u našich zákazníků. Inteligentní řídící systém TENGEO dokáže ovládat různé spotřebiče v domácnosti a chytré technologie, jako elektrické žaluzie, osvětlení či vyhřívání bazénu. Aplikace skutečně může řídit celou domácnost jako chytrý dům. Dokáže pracovat s předpovědí počasí, a dle ní automaticky snižovat energetickou náročnost. Funguje to prakticky tak, že během nočních hodin systém porovnává aktuální venkovní teploty s denní předpovědí. V případě, že je efektivnější vytápět později, TENGEO nechá místnost vychladnout na nastavenou teplotu, kterou majitelé prakticky nezaznamenají. Tím se výrazně sníží objem spotřebované elektřiny.

TENGEO powerheat

Zkombinováním fotovoltaického systému a tepelného čerpadla pomocí chytrého řídící systému výrazně zvyšuje efektivitu. Domácí elektrárna se postará o výrobu elektřiny a řídící jednotka ji pošle tam, kde je zrovna energie nejvíce potřebná. Elektřina se využije buď pro tepelné čerpadlo, pro napájení spotřebičů nebo pro ohřev užitkové vody. Celkem si v loňském roce kombinaci fotovoltaiky a tepelného čerpadla pořídilo 120 zákazníků.

Tepelné čerpadlo

Zajímavosti pro vás:

  • V minulém roce jsme instalovali 660 fotovoltaických elektráren a 514 tepelných čerpadel. Nejpoptávanější byla kombinace zařízení.
  • Fotovoltaické panely mají životnost až 30 let. Poskytujeme záruku 25 let na 80 % výkonu panelů, 15 let na samotné panely, 7 let na střídač a 5 let záruku na práci.
  • Skupina ČEZ garantuje získání dotace z Nové zelené úsporám.
  • Celý projekt střešní fotovoltaické elektrárny s akumulací nebo tepelného čerpadla připravujeme pro zákazníky na klíč a je schopen zajistit i financování, včetně vyřízení žádosti o dotaci.